Baseballové poháry U10 a U11

20.06.2016

Červen je znamení baseballových pohárů U10 a U11. Nejprve U10 bojovali na největším evropském baseballovém turnaji do desíti let SUPERCUPu u nás na Tempu a minulý víkend bojovali o medaile a postup na podzimní mistrovství České Republiky i U11.

Supercup 2016 Tempo – coach pitch – 5. místo (24 týmů)

Kategorie desetiletých měla na programu dva důležité turnaje. Nejprve si Titáni vybojovali postup v kvalifikačním Stříbrném superpoháru hraném v Chomutově, kde díky nejlepším dovednostem v soutěži Masters a čtvrtým místem z baseballového turnaje nakonec proklouzli do hlavního Supercupu ze třetího místa.

Supercup za sedm let narostl do obří akce. Je považován za největší dětský turnaj této kategorie v Evropě a i letos turnaj obohatilo osm týmů ze zahraničí doplněných o šestnáct týmů z ČR. Naši kluci si vedli výborně ve skupině, v pátek jsme porazili Skokany Olomouc 8:1, Slovensko 11:8 a Rytíře z Trutnova 13:1. V sobotu jsme přidali čtvrtou výhru s Wolfy z Domažlic (17:0) a souboj nejlepších týmů ve skupině D těsně prohráli s moskevskou Balashikou 5:4. V systému double elimination postoupili Titáni do nejlepší osmičky a v podvečer je čekal důležitý zápas s Frýdkem-Místkem, který hráči zvládli vítězně (10:6). V neděli přišel ranní zápas s Draky Brno, který bohužel nesedl naší obraně. Vybrali jsme si slabší chvilku hned v první směně a skóre už jsme nedokázali dotáhnout. Draci vyhráli 10:3 a postoupili do první čtyřky. Čekal nás zápas o páté místo s pražskými Joudrs. Utkání bylo napínavé do poslední směny a souboj obran nakonec zvládli lépe domácí Titáni (3:2).

Páté místo je tak nejlepším historickým umístěním Tempa Titans na tomto prestižním turnaji. Velké poděkování patří všem, kteří týmu pomáhali včetně koučů v roli nadhazovačů, Radovanu Bušovskému, Stanislavu Lippanskému, Tomáši Rejmanovi, Ivanu Maškovi, Erelu Talovi, Kaničkovi a nesmrtelnému Švábovi.

Hráči: Jakub Pokorný, Aleš Zhao, Benjamin O´Rourke, Matěj Bušovský, Matěj Rejman, Jan Polák, Robert Musil, František Hertl, Matyáš Landa, David Matouš, Dominik Marani, Alen Velič, Jakub Vrzák

ČBP U11 Třebíč – baseball – 3. místo (14 týmů)

Kategorie jedenáctiletých hrála open ČBP v Třebíči, v areálu, ve kterém se letos uskuteční ME žáků U12 (reprezentanti Titánů – Michal Zelenka a Nicolas O´Rourke). Čtrnáct týmů bylo rozděleno do čtyř skupin. Již ve čtvrtek v podvečer jsme změřili síly s Klasiky z Frýdku-Místku. Na kopci začal Ondra Vank, který soupeře nepustil do žádného tlaku. Postupně jsme si vypracovali náskok šesti bodů. Po vystřídání nadhozu Klasik snížil náskok na pouhý bod. Lukáš Lokoč v roli closera zápas ukončil a vyhráli jsme 9:5. V pátek nás čekali zbylé dva zápasy ze skupiny. Proti Hrochům odházel celý zápas Kryštof Lukavský a Titáni zvítězili 8:2. Proti Olympii Blansko jsme nasadili rotaci nadhazovačů Jakub Pokorný, Aleš Zhao, Nat Collman a Lukáš Lokoč. Výhra 10:2 nám zajistila postup do čtvrtfinále z prvního místa a sobotního soupeře Pipas Brno. Ráno v 9 hodin začala ta správná bitva. Hned na začátek jsme dostali ledovou sprchu a soupeř přidával bod za bodem. Naši nadhazovači se potýkali s kontrolou, obrana nefungovala, jak by měla, a pálkaři se proti nadhazovači soupeře prosazovali zřídka. Bylo deset minut do konce a Pipas vedl 9:2. V dohrávce směny musel soupeř střídat nadhazovače po osmdesáti nadhozech. Na closera se konečně prosazujeme v útoku a dochází k neuvěřitelnému probuzení. Minutu před koncem vyrovnáváme skóre na 9:9, Pipas konečně zahrává třetí aut a vrháme se do poslední směny. Po rychlých třech autech jdeme opět na pálku a dotlačíme vítězný bod. Těsná výhra 10:9 nebyla zasloužená, neboť soupeř předváděl konzistentní výkon takřka celý zápas, ale hra končí až posledním zahraným autem. Počáteční ospalost nás mohla mrzet, ale nakonec se štěstí obrátilo v náš prospěch. Mezi zápasy je 7,5 hodin pauza, a tak vyrážíme na chalupu rodiny Lokočových, která se nachází kousek za chladicími věžemi jaderného komplexu Dukovany v Jamolicích. „Loky“ Base camp byl naším domovem při loňském podzimním mistrovství ČR, kde jsme získali bronzové medaile, a má svou magickou auru. Večer nastupujeme proti Drakům s naší jedničkou Ondrou Vankem. V prvním směně funguje vše spolehlivě. Ve druhé si však pálkaři Draků sednou na Ondrův nadhoz a skórují pěti doběhy. Nám se bohužel proti skvěle sehrané obraně soupeře nedaří prosadit a první body přicházejí až ke konci zápasu. Přílišný respekt ze soupeře, neagresivní pojetí na pálce a pomalé reakce našich hráčů v obraně dokreslují vysokou porážku 14:2.
V neděli hrajeme o bronzové medaile s tradičním rivalem z pražské Kotlářky. Bilance vzájemných zápasů je 2-2 a především vynikající čtvrtfinálový výkon soupeře s Arrows Ostrava, kdy v zápase plném zvratů nakonec vybojovali místo v první čtyřce, slibuje dramatický souboj. Před začátkem mluvíme o tom, že to bude napínavé do posledního autu a že se může opakovat situace ze zápasu s Pipas, kdy se nám nepodařil úvod. Chyby a nezdary se nám nesmí dostat hluboko do hlavy a je potřeba hrát od začátku do konce. První polovinu zápasu nadhazuje Kuba Pokorný. Hází výborně, ale soupeř lépe pálí a naše obrana několikrát zaváhá. Prohráváme 4:1. Kubu střídá na kopci Luky Lokoč, ostřílený mazák. V další směně Ondra Vank odpaluje trojmetový odpal a Matyáš Landa stahuje Ondru domů. Podaří se nám srovnat skóre na 4:4, ale Kotlářka jde znovu do jednobodového vedení. Při naší poslední pálce vyrovnáváme, v obraně udržíme a jdeme do tie breaku. Po pozičním zaváhání krademe třetí metu a přichází chvíle Dominika Maraniho, který propaluje stažené vnitřní pole soupeře, a my se dostáváme do vedení 8:5. V tento okamžik jsme psychicky nahoře, povolujeme jen jeden doběh a vítězíme 8:6. Zápas byl divácky atraktivní, hrálo se 2 hodiny, a shodujeme se, že to byl náš letošní nejlepší výkon. Kotlářce patří velký respekt a díky za skvělou hru a zlepšení, kterého hráči dosáhli od loňského roku.

Velké poděkování si zaslouží rodiče za skvělé povzbuzování, Lokočovi za parádní azyl a atmosféru na jejich chalupě a Standa „Kozlík“ Lippanský s Bušákem.

Hráči: Ondra Vank, Jakub Pokorný, Kryštof Lukavský, Lukáš Lokoč, Pepa Staněk, Nat Collman, Jakub Pokorný, Aleš Zhao, Matyáš Landa, Benjamin O´Rourke, Matěj Bušovský, Robert Musil, David Matouš, Dominik Marani

Extraliga muži
1 DRA 11 3 0.786
2 KOT 10 3 0.769
2 OLO 7 4 0.636
4 ARR 7 6 0.539
5 HRO 5 8 0.385
6 TEB 4 7 0.364
7 TIT 3 8 0.250
8 EAG 3 10 0.231
Extraliga ženy
1 JOU 6 1 0,857
2 EAG 5 2 0,714
2 TIT 5 2 0,714
4 KUN 4 2 0,667
5 LED 3 4 0,428
5 SŘE 3 4 0,428
7 SAB 2 4 0,333
8 CHK 0 6 0,000
9 jČR 1 4 0,200
Sponzoři
Partneři