MEDAILE NECINKLA, ALE PRO TEMPO JE POHÁR I TAK OBROVSKÝM ÚSPĚCHEM

22.08.2016

Asi už jste si všude přečetli, že naše ženy A medaili nepřivezly. Podrobnější průběh Poháru jsme vám ale sepsali níže.

Evropský Pohár Vítězů Pohárů (European Cup Winner’s Cup Women) je kvalitní turnaj, kam se sjíždějí jedny z nejlepších týmů celé Evropy. Letos byla dokonce zavedena novinka, že v týmu může hrát jakákoliv hráčka s evropským pasem, a jen 3 vypůjčené hráčky („pickupy“), které evropský pas nemají.

 

I my jsme si z Austrálie vypůjčili nadhazovačku (Ellen Roberts), a to hlavně z důvodu, že nám jedna z našich klubových nadhazovaček otěhotněla.

Zbytek týmu zůstal stejný. Ostatní týmy byly silnější než jsme čekali. Jak Němky, Belgičanky, tak dokonce i Švýcarky mluvily povětšinou anglicky, a tak bylo zřejmé, že vypůjčených hráček nemají málo. Odpovídaly tomu i jejich výkony.
Svým způsobem je skvělé, jak se zvýšila kvalita poháru. Na druhou stranu, ti co náhradní hráče nemají, mají lehkou nevýhodu, což se ale může stát motivací do dalších let.

Vzhledem k tomu, že to byl pro Tempo Titans za 50 let první pohár, hodně lidí nevědělo, co čekat. Spousta hráček v týmu našich žen ještě nestihla nabrat dostatek zkušeností z mezinárodních turnajů tohoto typu - některé hráčky se u softballu pohybují jen např. 5 let. Naopak nemalá část týmu už si reprezentací nebo klubovými akcemi na evropské úrovni prošla. Tedy během turnaje se celý tým potýkal se sladěním schopností služebně mladších a zkušenostmi starších hráček. Zápasy byly náročné, v Tempu se ukázalo spousta pozitiv, ale i negativ.

První den jsme přesvědčivým výkonem v obraně a agresipálkou porazili Dánky (12:0). Hned večer nás čekal ještě jeden zápas, a to s domácími Arrows = Kunovicemi. Ten jsme kvůli chybám a nedostatečné aktivitě v útoku prohráli 1:4, a tak jsme šli do dalšího dne s bilancí 1:1 na zápasy.
Úterní den patřil Belgii, a to jak v útoku, tak v obraně. Skvělá nadhazovačka z belgického týmu nám neumožnila ani jednou skórovat. Výsledek 0:7 mluví za vše.
Ve středu jsme se potkali s Německem, které jsme museli porazit, abychom postoupili mezi nejlepších 6 týmů turnaje. To se nám s trochou štěstí v útoku a bezchybnou obranou podařilo a slavili jsme postup do playoff.

V nadstavbě jsme jako první narazili na Holanďanky, pozdější výherkyně celého turnaje. Role outsidera zápasu nám sedla, a tak jsme trápili Haarlem až do poslední směny, kdy jsme naplnili mety a od vítězství nás mohl dělit jeden odpal. Ten nakonec nepřišel, a proto jsme si připsali prohru 4:7.

Rozhodující zápas dne pro nás ale byl ten se Švýcarskem. Nastoupili jsme v plné sestavě a potřebovali jsme výhru, abychom mohli pomýšlet na medaili. Bohužel nás ale těžký nadhoz a velmi dobrá obrana držela na uzdě a v zápase jsme těsně podlehli (0:2). Sen o medaili se nám tedy rozpadl.

Už nás čekali jen Italky (0:4). Přestože jsme finalistky opět potrápili, výhra ani prohra nic neznamenala - nahoru nepostupujeme.

V posledním zápase, o 5. místo, jsme nastoupili znovu na tým z Německa. Únava byla znát na obou stranách, ale touha po výhře byla větší. Podařilo se nám skórovat (1:0) a odvézt si toto pěkné umístění.

Jako tým jsme za rok a půl udělali velký pokrok, za který vděčíme hlavně trenérovi Davidovi. Medaile sice nebyla, ale my si odvážíme spoustu zkušeností, a pro některé splněné sny. Turnaj byl skvělý, ale zároveň náročný. Pro tempo jako takové, je obrovský úspěch, že jsme na takový turnaj mohli vůbec jet. A tak je 5. místo v takové konkurenci poměrně uspokojivý výsledek.

 

Chceme výš, jdeme dál.

 

 

 

 

Extraliga muži
1 DRA 11 3 0.786
2 KOT 10 3 0.769
2 OLO 7 4 0.636
4 ARR 7 6 0.539
5 HRO 5 8 0.385
6 TEB 4 7 0.364
7 TIT 3 8 0.250
8 EAG 3 10 0.231
Extraliga ženy
1 JOU 6 1 0,857
2 EAG 5 2 0,714
2 TIT 5 2 0,714
4 KUN 4 2 0,667
5 LED 3 4 0,428
5 SŘE 3 4 0,428
7 SAB 2 4 0,333
8 CHK 0 6 0,000
9 jČR 1 4 0,200
Sponzoři
Partneři