Petra Diblíková Kolkusová a její souhrn sezóny!

24.10.2016

S čím si šla do letošní sezóny? Obměnil se vám tým, mela jsi nějaká očekávání? A jak to vlastně všechno bylo? Máš po sezóně, tak nám řekni nějaký menší souhrn.
Abych řekla pravdu tak co se týká mě, do sezóny jsem šla bez velkého očekávání. Věděla jsem dopředu, že nebudu přítomna všem extraligovým a pohárovým  zápasům, vzhledem  k trenérskému vytížení u kadetek a vzhledem k pracovním povinnostem. Z tohoto důvodu jsem se proto na podzim rozhodla skončit jako hráčka a věnovala jsem se pomoci při kaučování, což si myslím, že bylo správné rozhodnutí.

 

Týmové očekávání bylo veliké a to z toho důvodu, že se poměrně hodně obměnil hráčský kádr, což považuji za velmi pozitivní krok. Jelikož se zvedne konkurence v týmu, tréninková morálka je mnohonásobně vyšší a nikdo nemá nic jistého. Všichni jsou na stejné startovní čáře a dělej co umíš J.

Jak bych zhodnotila sezónu? Přišla mi tak trochu jak na houpačce J. Začaly jsme skvěle vítězstvím na přípravném turnaji na Krči, ale hned na 1.turnaji poháru ČSA jsme zcela propadly. Základní část extraligy jsme odehráli tak, abychom splnili první cíl a to postup do play off kam jsme postoupili ze 4.místa. Na evropském poháru v Ostravě jsme skončili na pěkném 5. místě a byla to výborná příprava pro následující play off. Tam jsme nastoupili ve čtvrtfinále proti Sabatu, roli favorita jsme splnili a přehráli Sabat 2:0 na zápasy. V semifinále na nás čekal několikanásobný vítěz extraligy Joudrs , který roli favorita splnil a přehrál nás 3:0 na zápasy. Nezbývalo nám, než se připravit a soustředit na poslední v tu chvíli nejdůležitější krok a to boj o medaili a to bronzovou. Čekali nás po základní části druhé Kunovice. Dalo se očekávat, že to nebude jednoduché a to se také ukázalo. Nakonec se to povedlo a celý tým si na krku hrdě odvezl bronzové medaile.


Už jsi vyhrála spousta medailí, byla ta letošní jiná oproti těm, co už máš?

Ano, ano doma mám spoustu medailí.  Když jsem si dělala rekapitulaci za ta létaJ, tak jsem zjistila, že mám kompletní sadu od zlata až k bronzu co se týká české extraligy. Máš pravdu, že ta letošní byla jiná a to z toho důvodu, že byla první historická v ženské sekci pro Tempo vůbec a hlavně byla jiná v tom, že jsem odkaučovala samotné dva zápasy o bronz. Ty předešlé jsem získala jako hráčka a asistentka.
Splnili jste si cíl sezóny? Jsi s výsledkem spokojená nebo jsi chtěla hrát finále?

Víme, ze jsi nominovaná v TOP 10 nejlepších trenérů mládeže, jak si věříš na výhru?

Věříš, nevěříš. Ať vyhraje ten nejlepší. Finálový den si jedeme s holkama užít. Porotě a obecenstvu předvedeme softballovou Tempospartakiádu J. Ukážeme jak to na Tempu válíme J. Všichni tempofanoušci jste srdečně zváni 6.11. do haly na Podvinném Mlýně od 12 hodin.

V prvé řadě si myslím, že je úžasné to, že se takováto soutěž koná, jelikož je ve většině sportovních odvětvích opomíjena a hlavně nedoceněna práce s dětmi a tohle je jedna z možností jak na to upozornit a trenérům poděkovat.   Dle mého je vítěz každý, kdo se vůbec rozhodne děti trénovat.   Je to velmi zodpovědná, časově náročná práce. Jak praví přísloví: Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. Takže dát dětem ten správný náhled na sport, vypěstovat hlavně lásku ke sportu, naučit je základní pohybové dovednosti správně je mega, mega těžké a vyžaduje trpělivost, velké zkušenosti z daného sportu, pedagogiky a psychologie. Trenér mládeže by měl být tak trochu taky dítě a měl by se umět vžít do potřeb dítěte. Hravost, pestrost, radost a úsměv by se neměl z tréninku nikdy vytratit.


Odchovala jsi spoustu skvělých hraček, ale letos jsi dost coachovala i vaše ženy, vlastně celý víkend o bronz jsi mela na starosti ty. Jak se ti coachovalo? Je to jiné jak mládež?

Kaučovalo se mi skvěle, jelikož od začátku bylo na celém týmu vidět, proč jsme do Ostravy přijely. Cíl zněl jasně: bez medaile se nevracejte J. Odhodlání a chuť týmu získat bronz byla obrovská. Dle mého to byl nejlepší týmový výkon všech hráček (i těch, které do hry nezasáhly) za celou sezónu. Tým táhl za jeden provaz a byl za to odměněn vytouženou medailí. Kunovice jsme porazily 2:0 na zápasy. Radost a oslava mohla začít. Třešinkou na dortu je medaile pro ty, které se rozhodly ukončit svoji hráčskou kariéru ve službách áčka. A za to jsem hrozně ráda, že se to povedlo. Holky si to za tu dřinu zasloužily.

A jestli je to jiné, než kaučovat mládež? Tak to 100%. Ta zodpovědnost za výsledek je obrovská, udělat chybu v tak důležitých zápasech se nemusí vyplatit. Musíš myslet o krok i dva dál, než soupeř. Musíš mít připraveno případné střídání, které je dáno pravidly. A nakonec dle vývoje utkání k němu ani nemusí dojít. Rozhodně jsem o taktice vedení těch dvou zápasů přemýšlela neustále. U mládeže koukám spíš na předvedenou hru, než na výsledek. Mnohdy vyhrajeme rozdílem třídy, ale herní projev je špatný a jindy prohrajeme o bod, dva, ale hra je skvělá. Plná nadstandartních  rozeher, maximální koncentrace na pálce,…. Takže asi tak J

Jaký byl letošní pohár a co říkáš na umístění?

Myslíš evropský pohár nebo pohár ČSA? Na Evropský pohár jsme odjeli s cílem získat medaili. To se ovšem brzy ukázalo jako nereálné, jelikož jsme se úplně nepotkaly s pálkařskou formou. Možnost mít ve svém týmu až 3 pick up hráče využily téměř všechny týmy, které pomýšlely na medailová umístění. Většinou je měly na postu nadhoz, zadák a spojka a ještě k tomu to byly výborné pálkařky. To pozvedlo výkonnost  týmu i když možná  papírově slabšího. Takže nakonec si myslím, že 5. místo v tak silné konkurenci je to, co jsme si zasloužili.

A jak ses těšila na konec sezóny? Odpočinek, hory a za chvíli zimní příprava.

 

Jo tak takhle to bohužel u mládeže nefunguje J. Děti mají volno o prázdninách a se začátkem školního roku jim začínají tréninky a dohrávají se soutěže. Pak se plynule přejde v zimní přípravu.  Takže i když bych si ráda dala třeba měsíc volno ode všeho tak to nejde. Navíc se v dohledné době  začnou rozjíždět halové projekty Little League v mnoha kategoriích, kam se taky zapojím coby dobrovolník a pozorovatel.

 

 

 

Extraliga muži
1 DRA 11 3 0.786
2 KOT 10 3 0.769
2 OLO 7 4 0.636
4 ARR 7 6 0.539
5 HRO 5 8 0.385
6 TEB 4 7 0.364
7 TIT 3 8 0.250
8 EAG 3 10 0.231
Extraliga ženy
1 JOU 6 1 0,857
2 EAG 5 2 0,714
2 TIT 5 2 0,714
4 KUN 4 2 0,667
5 LED 3 4 0,428
5 SŘE 3 4 0,428
7 SAB 2 4 0,333
8 CHK 0 6 0,000
9 jČR 1 4 0,200
Sponzoři
Partneři